Hírek

Széchenyi-nap 2017 szeptember

Szeptember 22-én tartottuk a Széchenyi-napot, megemlékezve iskolánk névadójáról.

A diák-önkormányzat részéről Sallai Vanessza 4. és Kalányos Bálint 7. osztályos tanulók helyeztek el koszorút Széchenyi István mellszobrán. Az ünnepi műsort Forintos Márta és Soháné Csóka Zita állította össze. 

"Nem hal meg az, ki milliókra költi
Dús élte kincsét, ámbár napja múl;
Hanem lerázván, ami benne földi,
Egy éltető eszmévé fínomul,
Mely fennmarad s nőttön nő tiszta fénye,
Amint időben, térben távozik;
Melyhez tekint fel az utód erénye:
Óhajt, remél, hisz és imádkozik."
(Arany János)

Ezekkel a sorokkal kezdődött a megemlékezés a hetedik osztályosok előadásában. Átfogó képet kaptunk névadónk életéről, munkásságáról, jelentőségéről. 
A nyolcadikosok feltűzték a Széchenyi jelvényt a kis elsősöknek, illetve iskolánk új tanulóinak, pedagógusainak. Most már büszkén viselhetjük együtt az összetartozásunk, közösségünk jelképét. A kicsiknek névre szóló könyvjelzővel is kedveskedtek a nagyobb diákok, amit boldogan vittek haza, megmutatni szüleiknek is.

Délután következett a már hagyománnyá vált sulivágta. A hideg ellenére sem riadtak el a gyerekek a jó hangulatú futástól. Nagyon sokan vezették az alsós futókat, tettek meg egy-egy kört saját kedvtelésre versenyen kívül. A vágtát mindvégig a szurkolók forró hangulatú buzdítása kísérte.