Január 10-én ismét suliba hívtuk az ovisokat. Az előző foglalkozás után mi is, ők is nagyon várták már a találkozást. Nagyon örültünk, hogy sok  csemete volt kíváncsi arra, hogy mi is az az iskola. A somlóvásárhelyi és a szőlősi óvodákból érkeztek a gyerekek. Foglalkozásunk címe: Új év, új esztendő volt. Az együttlét elején Csanádi Imre: Hónapsoroló című versét néztük meg interaktív táblán, amit utána egy képsor segítségével együtt mondogattuk. Utána 2 játék következett a Malacok, malacok ki az ólból és a Malacfogó. A Malacfogóban az eltévedt malackákat kellett az óljukba visszaterelni az ovisoknak egy-egy fakanál segítségével. A malacokat krumplik helyettesítették. Természetesen a kézműves foglalkozás is a cocákkal volt kapcsolatos. Nagyon édes malackákat készítettek a rózsaszín papírtálcákból. Nagyon kedves, jó hangulatú foglalkozás volt. Szeretettel várjuk vissza őket a farsangi foglalkozásra is.