EFOP-3.1.8-17-2017-00003 számú Együtt testvérként Somlóvásárhely - Halimba című projekt

2018. szeptember - december

A szakkör 2018. évi szeptember, október, november és december havi munkája:
A csoport megalakítása után ötletek gyűjtöttünk az elkövetkezendő közös munkához. Először az Őszi hangulat megkoronázásaként almakompótot készítettünk nagymama receptje alapján. (Recepteket gyűjtöttünk, majd kiválasztottuk, melyik alapján főzzük meg az almakompótunkat.) Látogatást tettünk a Somlón: kirándulásunkat összekötöttük azzal, hogy bekapcsolódhattunk egy szüretbe.
A Szent Mihály napi szokásokat társasjáték tervezése és készítése során dolgoztuk fel. Megismerkedtünk mezőgazdasági gépekkel. Mindenszentekre koszorút készítettünk. Megemlékeztünk Szent Mártonról és libáiról. Vetélkedővel köszöntöttük Mikulás napját. Advent idején családi recepteket gyűjtöttünk mézeskalács sütéséhez, amiket el is készítettünk. Luca-napi szokások felelevenítésekor mondókák, énekek, játékok következtek és Luca-búza ültetése. Az utolsó szakköri foglalkozáson karácsonyi üdvözlőlap is készült az illatos sütizés és teázás mellett.
Nemes Dorina, Németh Lajosné