2020. január

A szakkör 2020. januári munkája:

Kipihenve kezdtük az új évet, így kicsit komolyabb vizekre eveztünk. A téma mindkét foglalkozáson azonos volt, de természetesen különböző szintű feladatokat adtam nekik.  Átismételtük az igeragozást. A 2-es csoportban egészen a mondatalkotásig jutottunk, ahol már bővített mondatokat is lefordítottak. Ez sikerélményt jelentett nekik.
Természetesen a játék sem maradt el. A memóriafejlesztő feladatok kihívást jelentettek, de a versengés nagyon tetszett nekik, és új színt vitt a foglalkozásba. Egyszerű képes kártyát használtunk, melyen a szó németül is fel volt tüntetve. Volt, aki 22 szót is vissza tudott mondani helyes sorrendben. A játék során a szókincsüket is bővítettük. Az interaktélív tábla most is bevált. A Learningapps feladatkészítő programot használom. Ennek segítségével saját feladatokat készíthetek mindig az adott tanulócsoportnak. Ők kérik, hogy használjuk, tehát élvezik ezeket a feladatokat, és szinte észre sem veszik, hogy közben tanulunk. Úgy gondolom, eredményes hónapot zártunk.
Gyüre Éva Eszter