2019. szeptember

2019 szeptemberében a több, mint két hónapos nyelvtanulási kihagyás után először ismétléssel kezdtünk mindkét német szakkörben - mi maradt meg az előző év tanulásából. Sajnos sokat felejtettek a gyerekek, de ezért is jó a szakkör, így több alkalom teremtődik a nyelvtanulásra. Több órán keresztül ismételtük a Familie, az Arbeit, a Verkehr, a Tagesablauf, a Hausarbeit és a Freizeit zu Hause témaköröket.

Később a Wohnung témakörrel folytattuk tovább a munkát. Minden új témát játékkal nyitottunk, utána kigyűjtöttük a legfontosabb szavakat és kifejezéseket. Olvastunk, fordítottunk, majd a megszerzett új tudás felhasználása következett feledatokkal játékos formában. A szókincsfejlesztés mellett hangsúlyt helyeztem a hallás utáni szövegértés fejlesztésére, valamint a képleírást is gyakoroltuk.

Wohnung után belekezdtünk az Ungebung témába, majd érintettük a Freizeit-et ismét.

A gyerekek szerették az internetes feladatokat, a párbeszédeket, a mozgáshoz köthető feladatokat, és azokat, amiken lehet nevetni. Szívesen alkottak, fejtettek rejtvényt.

Vilmann József