EFOP-3.1.8-17-2017-00003 számú Együtt testvérként Somlóvásárhely - Halimba című projekt

2019. szeptember

 2019 szeptemberében a fő témáink a következők voltak:
- generációk közötti együttműködés, miért jó idősebbek, felnőttek vagy nyugdíjasok véleményét, tanácsait megfogadni? Tanulható-e a türelem? Vajon az idősek mitől olyan türelmesek?
- a továbbtanulás mumusa: Hogyan válasszanak megfelelő szakmát? Milyen az érdeklődési körük? Mit tegyenek, ha nincs konkrét elképzelésük? Mire jó a gimnázium? A szülő vagy a diák döntése legyen meghatározó a szakmaválasztásnál?
- élet a kollégiumban: előnyök, hátrányok
- kortárscsoport befolyásoló szerepe
- Széchényi nap a Somlón
A gyerekekkel alaposan átbeszélgettük, ki hova szeretne jelentkezni, mit várnak attól az iskolától, milyen elképzeléseik vannak a jövőt illetően. Megosztották egymással vágyaikat és félelmeiket is. Kiderült, hogy sokan az otthoni körülmények, konfliktusos családi háttér miatt szeretnének kollégiumba menni. Kitörési, kiszabadulási pontként tekintenek a továbbtanulásra.
Bellai Orsolya