EFOP-3.1.8-17-2017-00003 számú Együtt testvérként Somlóvásárhely - Halimba című projekt

2019. november

A szakkör 2019 novemberi munkája:

- Szerepjátékok, szituációs játékok. Ezek a játékok nagyon fontosak, hogy a gyerekek megtanuljanak alkalmazkodni a társaikhoz. Toleranciára és türelemre tanít.

- Azonosulás a szerepekkel. A diákok megpróbálták átvenni, átérezni társaik problémáját, sérelmét. Gyakorolták, hogyan kell kimondani az őket nyomasztó dolgokat. És a másik helyzetébe való beleélés növelte az empátiát!

- Páros játékok. A gyerekek görbe tükröt mutattak párjuknak, kihangsúlyozva negatív tulajdonságaikat.

Egy-egy játék során döbbenten tapasztalták, hogy bizonyos viselkedések különböző szemszögből milyen idegesítőek lehetnek. Olyan tulajdonságaik kerültek napvilágra, amiket önmagukon nem is vettek észre. Fontos, hogy megfelelő énkép alakuljon ki a diákokban önmagukról, hogy alaposan megismerjék saját személyiségüket. Az egyéniségünk is fejleszthető, ha ismerjük önmagunkat. Rossz tulajdonságainkat is megváltoztathatjuk egy alapos önismeret után.

Bellai Orsolya