EFOP-3.1.8-17-2017-00003 számú Együtt testvérként Somlóvásárhely - Halimba című projekt

2019. december

A szakkör 2019. december havi munkája

- A mentálhigiéné fontossága. Mi is az a mentálhigiéné? Hogy tudjuk megfogalmazni?

- Egészséges test és lélek kapcsolata. Miért fontos, hogy a kettő összhangban legyen egymással. Mi történik a testünkkel, ha a lelkünk beteg, és fordítva? Mit tehetünk a lelki egészség megtartásáért? Melyek azok a szabadidős tevékenységek, amelyek jót tesznek a léleknek? Beszéltünk a rendszeres sportolás előnyeiről és hátrányairól. Miről kell lemondania egy élsportolónak, és miért egészséges a hobbi sport? Vajon az állandó fáradság oka lehet a mozgásszegény életmód?

- Adventi készülődés. Karácsony eredete.

Alaposan átbeszéltük az ünnep hagyományos ételei, és a modern, egészséges ételek közötti különbséget. Elmeséltettem velük, kinél miből áll a karácsonyi készülődés, ki mit vár az ünneptől és hogyan éli meg ezt a szent ünnepet. Jellemző-e ilyenkor a családi béke, vagy a konfliktusok kiéleződnek. Tesznek-e újévi fogadalmat?

Bellai Orsolya