2018. szeptember - december

A szakkör 2018. évi szeptember, október, november és december havi munkája

A projekt bemutatása a gyerekeknek: ismertettük velük, hogy miről fog szólni a munka; mikor lesz a szakkör, és hogyan fogunk kapcsolatot tartani a halimbai szakkörösökkel.
Iskolánk külső, belső bemutatása: lefényképeztük iskolánkat kívülről, néhány tantermet belülről is. Készült rajz, illetve festmény is iskolánk jellegzetesebb részéről.
Iskolánk tanárainak, diákjainak, más dolgozóinak bemutatását riportok készítésével oldottuk meg.
Iskolánk házirendjének is kellett tanulmányozni – kerekasztal technikával véleményeket oszthattak meg diákjaink egymással a házirendről.
A szülők munkalehetőségeit is fel kellett kutatnia, össze kellett gyűjtenie a gyerekeknek – a szülői példamutatást szerettük volna ezzel a feladattal hangsúlyozni.
Egy másik alkalommal iskolánk, lakóhelyünk környezetét kellett bemutatni – ekkor információkat, érdekességeket gyűjtöttünk a Somlóról és környékéről.
A halimbai iskola megismerése az ottani diákok által készített kisfilm megnézésével és internetes kapcsolattal történt.
A halimbai iskola személyzetének és tanításon kívüli tevékenységének megismerése az általuk készített könyv segítségével vált lehetségessé.
Somogyiné Németh Klára, Mészáros Csilla