EFOP-3.1.8-17-2017-00003 számú Együtt testvérként Somlóvásárhely - Halimba című projekt

2018. szeptember - december

A szakkör 2018. évi szeptember, október, november és december havi munkája:

Az első szakköri foglalkozáson ismertettem a gyerekkel a projektet: milyen témákról fogunk beszélgetni, mit fogunk csinálni. Megterveztük az éves munkát.
A következő témákkal foglalkoztunk még szeptemberben: A teljes értékű táplálkozás: információgyűjtés, filmrészletek nézése. Sportoljunk a szabadban – nemcsak elméletben, hanem a gyakorlatban is megvalósítottuk ezt a felhívást.
Októberben egészségtálat készítettünk (a zöldségek és zöldségételek szerepe táplálkozásunkban rettentően fontos – az lenne a legjobb, ha minél több nyers zöldséget fogyasztanánk), majd serdülőkori változásokról beszélgettünk (hiába érinti hatodikosaim mindegyikét nap, mint nap ez a téma, mégis többen nevetgéléssel álcázva zavarukat vettek részt a beszélgetésben.
Decemberi foglalkozások fontosabb területei a következők voltak: Egészséges ételek: gyümölcssaláta készítése. Egészséges ünnepi ételek: sütemények reform lisztekből. Egészséges köretek. Egészséges vacsorák – kóstoló készítése.
Soós Anita