EFOP-3.1.8-17-2017-00003 számú Együtt testvérként Somlóvásárhely - Halimba című projekt

1. Tanórán kívüli egész napos program (Filmnézés az ajkai moziban)

2018. október 26.

Ezen a pénteken Ajkára mentünk moziba. (Eredetileg veszprémi mozi volt tervezve, de ott nem találtunk a mi iskolásaink korosztályának megfelelő filmet, ezért kértük a helyszín módosítását.)
Az iskolából 9 órakor indultunk autóbusszal, és odaérkeztünk vissza fél 1-kor. Megbeszéltük a gyerekekkel a moziban elvárt, megfelelő viselkedés kritériumait.
Az első ember című filmet néztük meg. ’A történet középpontjában a NASA missziója áll, hogy embert küldjenek a Holdra. Neil Armstrong életének 1961 és 1969 közti időszakát tárja fel a mozifilm: milyen áldozatokat követelt Armstrongtól és a nemzettől a történelem egyik legveszélyesebb küldetése’.
A gyerekekkel előzetesen beszéltünk a film témájáról, Armstrongról, más űrhajósokról, űrutazásokról. Sajnos tőlük nagyon távol áll, ezért keveseket érintett meg ez a téma. Visszaérkezésünk után is kíváncsiak voltunk véleményükre: most már többen gondolkoztak el az űrhajósok veszélyekkel teli életén, családjuk félelmein és örömein. 

Soháné Csóka Zita