EFOP-3.1.8-17-2017-00003 számú Együtt testvérként Somlóvásárhely - Halimba című projekt

2. Tanórán kívüli egész napos program (Karácsonyi készülődés)

2018. december 14.

Iskolánk hagyományainak megfelelően közösen készülődtünk a karácsony megünneplésére.
A 13 órától kezdődő programunkat közös énekléssel kezdtük az énekkarosaink irányításával, majd csoportokba osztottuk a szakkörös gyerekeket. A csoportoknak kézműves tevékenységet szerveztünk: a különböző helyszíneken különféle karácsonyi meglepetéseket lehetett elkészíteni. A pedagógusaink megtervezték mit szeretnének a gyerekekkel alkotni: elkészítették a mintadarabokat, összegyűjtötték az alapanyagokat, eszközöket és berendezték az osztálytermeket a gyerekcsoportok fogadásához.
Készültek papírból ablakdíszek és karácsonyfadíszek, különböző technikákkal üdvözlőlapok, ajándékok. Az egyik helyszínen egészséges gyümölcssaláta készítését tanulhatták meg a gyerekek almából, narancsból, mandarinból, kiviből és banánból. A gyümölcsökhöz rostos gyümölcslevet öntöttünk, hogy még finomabb legyen a salátánk. A gyerekek többsége szereti ezeket a gyümölcsöket, ezért örömmel közreműködtek az elkészítésben.

Soháné Csóka Zita