EFOP-3.1.8-17-2017-00003 számú Együtt testvérként Somlóvásárhely - Halimba című projekt

3. Tanórán kívüli egész napos program (Húsvétolás)

2019. április 16. 

A harmadik Egész napos program keretében a pályázatban résztvevő somlóvásárhelyi gyerekek Húsvéti kreatív foglalkozáson, húsvétoláson vettek részt.
A pályázatban résztvevő gyerekeket először csoportokra osztottuk, majd forgószínpad szerűen oldottuk meg, hogy minél több kreatív tevékenységben próbálhassák ki ügyességüket, megmozgathassák fantáziájukat. A különböző helyszíneken pedagógusok és segítő szülők irányították, segítették a gyerekek alkotómunkáját: mézeskalács tojást díszítettek cukros tojásfehérjével; főtt tojást írókáztak, festettek; interneten húsvéti játékokat kerestek, húsvéttal kapcsolatos feladatokat, rejtvényeket oldottak meg.
A kreatívkodás után a testüket mozgathatták meg a gyerekek: több feladatból álló sorversenyen és sportos Ki mit tudon szerveztünk nekik – kerestük a csapatok legjobb dekázóját, ping-ponglabda pattogtatóját, ugrálókötelesét, hullahopposát, medicinlabda tartóját.

Soháné Csóka Zita