EFOP-3.1.8-17-2017-00003 számú Együtt testvérként Somlóvásárhely - Halimba című projekt

4. Tanórán kívüli egész napos program (Gyereknap)

2019. május 31. 

Ezen a programon a somlóvásárhelyi tanulók szabadtéri játékokat próbálhattak ki: élőcsocsót, buborékfocit, óriáscsúszdát és trambulint. Nagyon élvezték a gyerekek a mozgást ezeken a játékokon. Kérték, hogy máskor is legyenek itt nálunk, ezek a játékszerek.
A mozgás mellett kreatív foglalkozási lehetőséget is biztosítottunk – főleg azokra a gyerekekre gondolva, akik kevésbé szeretnek mozogni: lehetett kosarat és csuhét fonni, kelmét festeni.
A program második felében egy bűvész izgalmas mutatványit élvezhettük. A gyerekek csillogó szemmel nézték kártyatrükkjeit, poharas mutatványait. A varázslat után kutyák következtek: egy kutyaiskola „tanoncai” mutatták meg mire képesek több hónapos/éves képzés után. Ügyesen vették a kis, majd a nagy kutyák az eléjük állított akadályokat, teljesítették a gazdáik által kitűzött feladatokat.
A nap egy vidám színpadi műsorral zárult: sokat nevettünk az anyukák által előadott produkción.

Soháné Csóka Zita