EFOP-3.1.8-17-2017-00003 számú Együtt testvérként Somlóvásárhely - Halimba című projekt

6. Tanórán kívüli egész napos program (Kirándulás Balatonra)

2019. szeptember 9.

Ennek a napnak a programját nem változtattuk, de az időpontot igen: a júniusi rossz időjárás miatt kellett megváltoztatnunk a kirándulás idejét. Előre kellett egyeztetnünk a bobpálya és a Serpa kalandpark működtetőjével is. Nem okozott gondot a buszrendelésben sem a módosított időpont. 

Ezen a programon a somlóvásárhelyi tanulók Balatonfűzfőre kirándultak.
9:00-kor indultunk a szokásos, kényelmes autóbusszal. 10 órától vártak bennünket a Serpa Kalandparkban. Ott kipróbálhatták a gyerekek az ő korosztályuknak és képességüknek megfelelő kalandösvénypályát. Volt benne mászásra, csúszásra, ugrásra, lendületre, erőre, vidámságra, fáradtságra, vízhólyagra és küzdésre is lehetőség.
Mikor kalandösvénypályákkal végeztünk, következett a drótkötélpálya, illetve a falmászás.
A fő kedvenc a drótkötélen való lecsúszás volt. Összességében elmondható tanítványainkról, hogy először semmit sem akartak kipróbálni, majd alig akarták abbahagyni a tevékenységet - legnagyobb örömünkre.
Az ebéd utáni időszakban került sor a bobozásra. Mindenki csúszhatott hármat. Nehezen hagyták abba.
Felmásztunk még a kilátóba, elsétáltunk a fittness parkba, majd 14 óra után indultunk vissza Somlóvásárhelyre.

Csóka Zita