EFOP-3.1.8-17-2017-00003 számú Együtt testvérként Somlóvásárhely - Halimba című projekt

8. Tanórán kívüli egész napos program (Színházlátogatás Budapesten)

2019. november 27. 

Ezen a programon a somlóvásárhelyi tanulók Budapestre utaztak színházi előadás megtekintésére. 

10:30-kor indultunk. 13:30-ra értünk fel a fővárosba. Rövid séta után megtaláltuk a Jókai téren a Kolibri Gyermek- és Ifjúsági Színházat, ahol megnézhettük a Rövid zárlat című előadást, amely az internet veszélyeire hívja fel a figyelmet. 

(„A történetben egy, az internetezési szokásait tekintve átlagos, négytagú család életébe kapcsolódhat be a közönség, nem csak a valóságban, de az őket befonó virtuális térben is. A család három tagja már komoly internetfüggő, és őket az úgynevezett Süti Akadémia frissen végzett diákjaiból alakult Smart Kommandó szeretné egy kísérlet eredményeként még boldogabbá tenni. A Faludi családban ettől azonban beindul az a közönséget megnevettető és felébresztő őrület, amelynek egy szerverhiba vet véget. Az emberek többsége, okostelefonokon kommunikál nap, mint nap. Sokszor nem csak fizikai értelemben távol lévő ismerőseivel, de akár a vele együtt élő családtagjaival, osztálytársaival is.” - http://artnews.hu/2017/10/02/szajber-gyerek-rovidzarlat-kolibri-szinhaz-musoran/ )

Kezdés előtt volt még egy kis időnk várost nézni, egy közeli parkban levegőzni, az úticsomagból falatozni. 

Az előadás után, 16:45-kor szálltunk fel a buszra, és indultunk el hazafelé.

Csóka Zita