EFOP-3.1.8-17-2017-00003 számú Együtt testvérként Somlóvásárhely - Halimba című projekt

2. Egészségsorozat (Mozgás)

2019. május 31. 

A rendezvényen zenés reggeli tornát tartottunk az iskola betonos pályáján a somlóvásárhelyi és halimbai diákoknak: zumba zenére, zumba lépésekkel táncoltak/mozogtak. Hiába volt reggel, a vidám zene hallattára könnyebben mozdultak meg diákjaink egy kis bemelegítésre. Ehhez segítségünkre volt egy nagyon jó mozgású, fiatal zumbatanárnő.
A gyakorlat után jött az elmélet: 2 előadást szerveztünk és bonyolítottunk le: Az egyik csoportnak Dr. Gál Edit egészségnevelőnk beszélt a mozgás fontosságáról; az adott korosztály számára javasolt mozgásformákról; a mozgáshoz szükséges öltözékről; a mozgás utáni tisztálkodásról, jó közérzetről.
A másik előadás élménybeszámoló volt: Gál László hegymászó mesélt túráiról. Izgalmas történeteit fotók kivetítésével illusztrálta, így könnyebben tudták a gyerekek a hallottakat feldolgozni.
A program végezetéül iskolánk aerobikosainak bemutatója következett a szereplő és a néző diákjaink nagy örömére.

Soháné Csóka Zita