EFOP-3.1.8-17-2017-00003 számú Együtt testvérként Somlóvásárhely - Halimba című projekt

3. Egészségsorozat (Drogprevenció)

2019. október 14. 

Ezen a délutánon ismét találkoztak a somlóvásárhelyi és a halimbai diákok az Egészségsorozat utolsó előadása alkalmából. A gyerekeket 2 részre osztottuk: az 5-6. osztályosok és a 7-8. osztályosok csoportjára. Először az első csoport ment Kökény Kálmán nyugalmazott rendőr alezredes interaktív drogprevenciós előadására, ahol a helyes stresszkezelésről (pl. sportolás), a cigaretta és az alkohol ártalmairól beszélgetett a gyerekekkel. „Kincsekkel” teli dobozát érdeklődéssel figyelték kicsik és nagyok is. A második csoport addig skype-on keresztül hallhatott hasznos gondolatokat Kasza Ilona rákkutatótól az energiaitalok, cukrozott ételek és italok, az alkohol elkerüléséről, egészségkárosító hatásairól. Egy óra elteltével a két csoport helyet cserélt. A második csoport már drogokról is beszélgetett a rendőr alezredessel. A gyerekek feltehették kérdéseiket is, amelyekre az alezredes úr és a rákkutató hölgy is válaszolt sok éves tapasztalatából merítve.

 

Csóka Zita