EFOP-3.1.8-17-2017-00003 számú Együtt testvérként Somlóvásárhely - Halimba című projekt

2. Személyes kapcsolattartás a partner intézménnyel (Március 15-ei ünnep Halimbán)

2019. március 14. 

A második Személyes kapcsolattartás keretében a pályázatban résztvevő somlóvásárhelyi gyerekek ellátogattak a halimbai iskolába és részt vettek a halimbai március 15-ei ünnepségen, és koszorúzáson.

Az iskola előtt fogadtak bennünket a halimbai pályázatos gyerekek és pedagógusok. Az iskolába belépés után megnézhettük néhány tantermüket miközben átértünk a tornaterembe.15 órakor elkezdődött a táncház. Kunverbunkot tanultak a gyerekek tánctanár irányításával. Nemcsak megtanulták ennek a táncnak a lépéseit, hanem hallhattak információkat a tánc történetéről is.

Táncolás után átsétáltunk a kultúrházba, hogy részesei lehessünk az iskola és a falu március 15-e tiszteletére összeállított megemlékezésének: megnéztük a 16 órakor kezdődő ünnepi műsort. Megtapsoltuk a gyerekeket, majd együtt átmentünk a közelben lévő Kossuth emlékműhöz. A Himnusz eléneklése után a virágkötő szakkörön elkészített koszorút elhelyeztük az emlékműnél. 17 órakor indult vissza a buszunk Somlóvásárhelyre.

 

Soháné Csóka Zita