EFOP-3.1.8-17-2017-00003 számú Együtt testvérként Somlóvásárhely - Halimba című projekt

3. Személyes kapcsolattartás a partner intézménnyel (Divat)

2019. május 31.

A rendezvényen ismét találkozhattak egymással a somlóvásárhelyi és a halimbai iskola diákjai. Az „Egymásról egymásnak” szakkör tagjai rendszeresen kommunikálnak egymással telefonon, messengeren vagy emailen. Az utolsó hónap feladata a Divat témakör feldolgozása volt. Ennek keretében beszéltek a divat kialakulásáról, divatirányzatokról, lapoztak divatújságokat, kerestek interneten nekik tetsző, ma divatos öltözékeket.
A május 31-ei találkozón az volt a feladatuk, hogy szervezzenek egy divatbemutatót a diákság ruhaviseletével kapcsolatban különböző alkalmakra: ruhák összegyűjtése, zeneválogatás a bemutatóhoz, összekötő szöveg írása volt a feladat. Gyakorolták a színpadon való ruhabemutatóhoz illő mozgást is.
Nagy izgalommal léptek színpadra a gyerekek. Sokat mosolyogtunk a divatbemutatón: a ruhákon, az összekötő szövegen. Tapssal bátorítottuk őket a „nézőtérről”.

 

Ez a program is jó lehetőség volt arra, hogy tovább mélyüljön a két iskola kapcsolata.

Soháné Csóka Zita