EFOP-3.1.8-17-2017-00003 számú Együtt testvérként Somlóvásárhely - Halimba című projekt

4. Személyes kapcsolattartás a partner intézménnyel 1. nap (Széchenyi nap)

2019. szeptember 23.

Ezen a programon a somlóvásárhelyi tanulók együtt ünnepelték iskolájuk névadójának, Széchenyi Istvánnak születésnapját „testvériskolájukból”, a halimbai Dr. Szalai Miklós Általános Iskolából érkezett 12 diákkal és két pedagógussal.

8 órakor érkeztek meg Somlóvásárhelyre a halimbai vendégek külön autóbusszal. Először a kapcsolatot tartó két szakkör tagjai találkoztak (megbeszélték az utolsó találkozás óta eltelt idő feladatait), majd az egész iskola diákjai előtt a 8. osztály 2 tanulója megkoszorúzta a Széchenyi szobrot. Mészáros Csilla igazgatónő emlékező szavai után szintén a 8. osztályosok hagyományainknak megfelelően feltűzték az első osztályosok pólóira a Széchenyi jelvényt.

Az ünnepség után a focisták gyorsan átöltöztek, a szurkoló közönség elfoglalta a helyét, és kezdődhetett a barátságos mérkőzés a két iskola diákjaiból összeállított, vegyes csapatok között.

10 órára befejeztük a mérkőzést, és elköszöntünk a halimbai vendégektől.

Csóka Zita