EFOP-3.1.8-17-2017-00003 számú Együtt testvérként Somlóvásárhely - Halimba című projekt

4. Személyes kapcsolattartás a partner intézménnyel 2. nap (Somlón pincelátogatás)

2019. szeptember 24.

Ezen a programon a somlóvásárhelyi és halimbai tanulók meglátogatták a hegy legnagyobb üzemét, a Kreinbacher pincészetet: étterem, szálloda, bor és pezsgőgyártó részleg, világhírű eredményekkel.

A gyerekek először megdöbbentek, hogy milyen hatalmas ez a komplexum – nagy volt a rácsodálkozás.

Remek lehetőség a diákjainknak, hogy a Somló többszöri megjárása után a hegy hasznával is megismerkedhessenek. Bemutatták nekünk a szőlő feldolgozásának menetét. Több szakmába pillanthattunk be egy helyen. Az ott dolgozóktól megtudhattuk, mit csinál a szőlész, a borász, a kertész, a marketinges, a kereskedő, a targoncás, a gépkocsivezető, a karbantartó, a szakács, a felszolgáló. Nemcsak a szakma fontosabb jellegzetességeit láttuk, hanem megtapasztalhatták a gyerekek, hogy a hegy vonzerejében tovább élhetik az életüket, megteremtve a helyben maradás esélyét. 

Tanulóink bátran kérdezhettek, mert türelmes szakértők kalauzoltak végig bennünket ezen a programon.

Csóka Zita