2019. november

2019 novemberébenaz ételeken keresztül próbáltam átlavírozni az otthon, és azon belül is a konyha témaköréhez. A bútorok és eszközök elnevezései következtek. Minden diák lerajzolta a saját szobájának tervrajzát és elnevezte a bennük lévő bútorokat. Fontos, hogy vizuális megerősítéssel rögzüljenek, így ez a feladat nagyban segít elmélyíteni a tudást. Úgy gondoltam, hogy ezt követően egy kicsit lazább témával folytatnánk, így a szabadidős tevékenységekkel ismerkedtünk meg. A barátok, hobbi, sport, zene kerültek terítékre. Megbeszéltük a kedvenc előadókat és az egyéni hobbikat, ami nagyon sok tanulónak a számítógépezés vagy az okostelefon nyomkodás volt. Sajnáltam, hogy a mai fiatalok nem szeretnek túrázni, közösségi tevékenységekben részt venni, egymással sétálva beszélgetni. Egyedül az online jelenlét érdekli őket. Annak érdekében, hogy kedvet csináljak nekik az egyéb jellegű programokhoz, egy heti tervezetet kellett készíteniük, melyben minden nap más és más szabadidős tevékenységet valósítanak meg. Csupán egy napra lehetett benti tevékenységet választani, a többire valamilyen kinti tevékenységet kellett választani. A kirándulások szellemében kértem a diákoktól ötleteket osztálykirándulásra. A legnépszerűbb ötletet pedig csoportmunkában meg kellett tervezni óráról órára.

Nagy Eszter