2019. december

2019 decemberbena melléknevekkel indítottuk a hónapot, megnéztük a melléknevek fokozását, majd ellentétpárokat kerestünk. Egymást és saját magunkat is bemutattuk csupán a melléknevek használatával. Egy külön órán foglalkoztunk a rendhagyó melléknevekkel, melyeknek a fokozása eltér az átlagostól. December mindig az advent és a karácsony szellemében zajlik, ezért átismételtük a magyar szokásokat advent időszakában (Lucázás, betlehemezés. gyertyagyújtás), illetve az angol szokásokkal is megismerkedtünk. A gyerekek érdekesnek találták, hogy az angolszász vidékeken Santa Claus, azaz télapó hozza az ajándékokat és nem a Jézuska. Készítettünk ajándék listákat, írtunk levelet a télapónak és tanultunk angol énekeket. Csoportos munkában karácsonyfadíszeket is készítettünk papírból. Az utolsó két foglalkozáson, karácsonyra való tekintettel karácsonyi nótákat hallgattunk és fordítottunk, valamint a karácsonyi filmet is néztünk, természetesen angolul, de magyar felirattal. A karácsonyi ének (Christmas Carol) Charles Dickens egy klasszikusa, melyet minden nyelven szeretek. Akár angolul, akár magyarul nézzük a tanulókkal, mindenképp melegség költözik a szívünkbe.

Nagy Eszter