EFOP-3.1.8-17-2017-00003 számú Együtt testvérként Somlóvásárhely - Halimba című projekt

2018. szeptember - december

Az Angol1 szakkör 2018. évi szeptember, október, november és december havi munkája:

Az első órák bemutatkozással, ismerkedéssel, a projekt megismerésével teltek. Megbeszéltük, hogy milyen témákat fogunk érinteni az előttünk álló hónapokban. Nem maradt el a tudásszint felmérése sem.
Hamarosan elkezdtük első témánk, A család feldolgozását: Saját család bemutatása interaktív feladatokkal. Néztünk angol nyelvű rövid filmeket a családról. Fő célom az volt, hogy fejlesszem a gyerekek szókincsét, szóbeli kifejező készségét és szövegértését.
Szövegértési feladatokat is végeztünk az első hónapban a családról, majd játékos feladatmegoldás következett ugyanebben a témakörben. Játszottunk különböző szituációkat is, szintén a család témakörrel kapcsolatban – ezeket a feladatokat szeretik a gyerekek, mert több lehetőség adódik bennük a mozgásra és a vidámságra, nevetésre.
Time or not?  - Az idő kifejezésével foglalkoztunk.
What would you like to do? - Párbeszédek összeállítását és előadását gyakoroltuk.
Karácsony idején megismerkedtünk angol karácsonyi szokásokkal, dalokkal.
Soós Anita