2019. december

2019 decemberében a hobbi, sport, zene témák kerültek terítékre. Megbeszéltük a kedvenc előadókat és az egyéni hobbikat. Sokaknak a számítógépes játék a kedvenc tevékenysége, ezért evidens, hogy a tanulási formába is bevittem ezt a fejlesztési módszert, hisz számos szótanuló játékból lehet választani. Ennek nagyon örülnek a nyelvtanulóim, így szókészletüket, képességeiket játékos formában, különböző feladatmegoldó formában fejlesztettem.
A Ba Ba Dum mindig kéznél van. Nagy versenyek alakulnak ki, 2000 szóig is eljutottunk már! A kitűzött szómennyiségig eljutni feladattartásukat is fejleszti. A számítógépgép adja a feladatokat. A tanulók szeretik megméretni magukat, versenyezni a géppel, és kortársaikkal is!
Az utolsó foglalkozáson, karácsonyra való tekintettel karácsonyi, híres slágerekkel hangolódtunk az ünnepi időszakra. Karácsonyi filmekből angolul néztünk részleteket, angol felirattal, megsegítve a szövegértést, ami az egyik legnehezebb feladat egy nyelvtanulónak.

Soós Anita