2019. október

A szakkör 2019. október havi munkája

Gyarmati Éva, a Tudományos Akadémia kutatója szerint, más módszerekkel a hátrányos helyzetű tanulókhoz is eredményesen eljuthat a nyelvtanulás - pont egy, az iskola merev poroszos, a tarkónéző módszereivel ellenkező oktatástól eltérő módszerek hozhatnak változást, s így eredményességet! A mi projektünk is ezt a tanítási módszert favorizálja! Ezekkel a kihívásokkal kell megküzdeni úgy, hogy az iskolánkba járó nehéz sorsú tanulók helyzetét megkönnyítsük, akik közül többeknek sajnos az info- vagy nyelvi terem még mindig csak a játékteremmel egyenlő!

Októberben az otthon bemutatásával foglalkoztunk fényképek segítségével - a hangsúly a szókincs fejlesztésen volt, mindig használható szófordulatokkal, előkészítve a nyelvvizsgához használatos képbemutatási szabályokat. Gyakorolni kell, hogy egy kép láttán, miről lehet beszélni, mi jusson az eszünkbe. (Gyakran még magyarul is csak pár szót mondanánk, ha nem lennénk képzett nyelvvizsgázók!) A jutalom angol dalhallgatás soha nem maradt el!

Soós Anita