2020. február

2020. februárban ismét a hobbi, sport, zene kerültek terítékre. Hálás téma, rengeteg dolgot meg lehet beszélni a gyerekekkel, érdekes szabadidős tevékenységeikről hosszasan tudnak beszélni, angolul, még bővíteni kell a szókincsüket, de jelentős fejlődést mutatnak. Megbeszéltük a kedvenc előadókat és az egyéni hobbikat, mivel sokaknak a számítógépes játék a kedvenc tevékenysége, ezért evidens, hogy a tanulási formába is bevittem ezt a fejlesztési módszert, hisz számos szótanuló játékból lehet választani, aminek nagyon örülnek a nyelvtanuló így szókészletük játékos formában, különböző feladatmegoldó formában fejleszti képesésgeiket. A Ba Ba Dum szókincsfejlesztő játék, minden egyes feladata nagy kedvenc, ha ki kell találni 4 szó közül a képen látható szót, vagy akár hiányzó betűkből kell kitalálni az adott szót, mindig nagy kedvenc, ez utóbbi nehezebb, a haladók már inkább ezt a kihívást választják. Nagy versenyek alakulnak ki, 3000-4000 szóig is eljutottunk már! A kitűzött szómennyiségig eljutni feladattartásukat, versenyzési hozzáállásukat is fejleszti. A gép adja a feladatokat. A tanulók szeretik megméretni magukat, versenyezni a géppel, és kortársaikkal is!
Soós Anita