EFOP-3.1.8-17-2017-00003 számú Együtt testvérként Somlóvásárhely - Halimba című projekt

Nyári tábor Sármelléken

2020. augusztus 24-28.

EFOP-3.1.8-17-2017-00003 keretén belül 2020. augusztus 24. és 28. napja között valósult meg a második Nyári bentlakásos program: nyári tábor a Zala megyei Sármelléken, a Tüskevár Ifjúsági Szálláshelyen (Sármellék, Zala u. 4). A projekt keretében a Somlóvásárhelyi Széchenyi István Általános Iskolából, valamint a halimbai Dr. Szalai Miklós Általános Iskolából összesen 20 tanuló, 2 pedagógus és 1 szülő érkezett az 5 napos és 4 éjszakás programra. A táborozás során napi háromszori étkezést, szállást, foglalkozásokat, szabadidős programokat biztosítottunk a résztvevőknek. 

A tábor szervezését már hónapokkal korábban elkezdtük: kerestünk táborhelyet ellátással; a táborozási lehetőséget ismertettük a gyerekekkel, szülőkkel; kerestünk oda- és visszautazási lehetőséget. Miután a szülői beleegyező nyilatkozatok visszaérkeztek az iskolákba, tudtuk véglegesíteni a résztvevők számát, nemét (erre a szobákban való elhelyezés miatt volt szükség).

A programokról napi bontásban számolunk be.

Csóka Zita