Hetedik Tanórán kívüli egész napos program (Somlótúra)(2019. szeptember 23.)

Ezen a programon a somlóvásárhelyi tanulók 4 csapatra osztva elindultak a Somló hegy „bevételére”. Úgy tettük izgalmasabbá, érdekessebbé a gyaloglást, hogy közben 10 állomáson kellett különböző feladatokat megoldani a gyerekeknek.

- Menetlevél készítése Széchenyi-címerrel
- Eperfa. Labdavezetés szlalomba.
- Activity. El kell mutogatni vagy körül kell írni a társainak a kihúzott fogalmat, melyek Széchenyihez köthetők (gőzhajó, vasút, lóverseny, angol WC, hitel)
- Széchenyi Puzzle
- Széchenyi TOTO
- Cölöpre hajigáló verseny
- Széchenyi Igaz-Hamis
- Folyószabályozás
- Lóverseny

Jó hangulatú, vidám programon vettünk részt.

Csóka Zita

Második Személyes kapcsolattartás (Széchenyi nap)(2019. szeptember 23.)

Ezen a programon a somlóvásárhelyi tanulók együtt ünnepelték iskolájuk névadójának, Széchenyi Istvánnak születésnapját „testvériskolájuk” 12 diákjával és két pedagógusával.
8 órakor érkeztek meg Somlóvásárhelyre a halimbai vendégek. Először a kapcsolatot tartó két csapat tagjai találkoztak, majd az egész iskola diákjai előtt a 8. osztály 2 tanulója megkoszorúzta a Széchenyi szobrot. Mészáros Csilla igazgatónő emlékező szavai után szintén a 8. osztályosok feltűzték az első osztályosok pólóira a Széchenyi jelvényt.
A focisták gyorsan átöltöztek, és kezdődhetett a barátságos mérkőzés a két iskola diákjaiból összeállított, vegyes csapatok között.
10 órára befejeztük a mérkőzést, és elköszöntünk a halimbai vendégektől.

Csóka Zita

HatodikTanórán kívüli egész napos program (Kirándulás Balatonra)(2019. szeptember 9.)

Ezen a programon a somlóvásárhelyi tanulók Balatonra kirándultak autóbusszal.

9:00-kor indultunk Balatonfűzfőre. 10 órától vártak bennünket a Serpa Kalandparkban. Ott kipróbálhatták a gyerekek az ő korosztályuknak és képességüknek megfelelő kalandösvénypályát. Mikor azzal végeztünk, következett a drótkötélpálya, illetve a falmászás. (A fő kedvenc a drótkötélen való lecsúszás volt.)
Az ebéd utáni időszakban került sor a bobozásra. Mindenki csúszhatott hármat. Nehezen hagyták abba.
Felmásztunk még a kilátóba, elsétáltunk a fittness parkba, majd 14 óra után indultunk vissza Somlóvásárhelyre.

Tevékenyége 2019 decemberében:

- A somlóvásárhelyi iskolában a szakkörök működtetése, munkájuk figyelemmel követése.
- Folyamatos kapcsolattartás a projektmenedzserrel és a halimbai partneriskolával
- Kapcsolattartás a projektmenedzserrel
- Dokumentáció kezelése
- A 9. Tanórán kívüli program – Kirándulás Pécsre előkészítése
- Jövő évi programok előkészítése

Tevékenyége 2019 novemberében:

- A 8. Tanórán kívüli program – Budapesti színházlátogatás (2019.11.27.) lebonyolítása

- A 9. Tanórán kívüli program – Kirándulás Pécsre előkészítése

Tevékenyége 2019 októberében:

- A 3. Egészségsorozat – Drogprevenció (2019.10.14.) lebonyolítása

- A 8. Tanórán kívüli program – Budapesti színházlátogatás (2019.11.27.) előkészítése

- Jövő évi programok előkészítése

- Jelenléti ívek és szakmai beszámolók összegyűjtése, szkennelése, eljuttatása a tankerülethez.